Zmluvné podmienky:

   1. Každá objednávka je záväzná. Zákazník odoslaním objednávky potvrdzuje, že súhlasí s pravidlami obchodu, s možnosťou platby, dodacími podmienkami  a reklamačným poriadkom.

      2. Každú objednávku potrvdím e-mailom.

      3. Rastliny posielam bez substrátu a kvetináčov, sú zabalené do mäkkého papiera a sú označené.

      4. Rastliny posielam len na dobierku, ale je možný aj osobný odber po dohode termínu návštevy.

     5. Objednávky vybavím hneď, balíky podávam na poštu väčšinou v pondelok, aby zásielky boli čím skôr u Zákazníka. Zákazník si môže upresniť termín dodania.

    6. K cene pripočítam 40 centov ako balné + poštovné podľa aktuálnej sadzby Slovenskej pošty a.s. (najnižšie sadzby sú 3,90 eurá, suma sa výši umerne s hmotnosťou, prípadne inými doplnkovými službami, ktoré budete žiadať od pošty!).

     7. Stáva sa, že niektoré taxóny už nemám v udaných rozmeroch a ceny, v takomto prípade si dovolím pribaliť rozmery, ktoré ešte mám na sklade. Cenu si potom zvolím podľa veľkosti rastlín (+ -). Pokiaľ je to markantný rozdiel medzi pôvodnou a novou cenou, spojím sa so Zákazníkom o jeho súhlas. Mojou snahou je, aby každý dostal to, o čom má záujem.     

      Prosím Vás, keď si označíte spôsob dopravy, doručenia, nekliknite obidve môžnosti doručenia (dobierkou a poštou a dobierkou). Systém automaticky pripočíta hodnotu 3,90 €, keď si potvrdíte obidve možnosti, suma je pripočítaná dvakrát. Budem Vám učtovať len skutočné poštovné, ktoré si môžete vypočítať podľa dole uvedenej tabuľky.

                                          Za uvedené ceny zodpovedá Slovenská pošta, www.posta.sk

      Tieto zmeny platia od 01. 01. 2014. Ďalšiou zmenou je, že vypustili hmotnosť balíkov do 1 kg a do 2 kg, najnižšia hmotnosť balíkov je teda do 5 kg. Pokiaľ sa balík posiela na adresu, cena dobierky je 5,10 Eur. Keď sa balík posiela na poštu, cena je 3,90 Eur, v tomto prípade pošta upozorní zákazníka o uložení balíka a on musí preto ísť osobne preňho. Doporučujem každému zákazníkovi, aby využili túto lacnejšiu formy doručenia.

       Zmena je aj pri doporučených listov. Doteraz sa dali posielať ľahšie balíky aj s takýmto spôsobom, cena za podaja bola lacnejšia. Od januára listová zásielka nemôže mať výšku viac ako 50 mm. Žiaľ, túto možnosť viem len výnimočne využiť, lebo mnou ponúkané rastliny spravidla majú väčší priemer. Budem sa snažiť s nejakým spôsobom kompenzovať tento nepríjemný stav (viac rastlín ako darčak a pod.). Za pochopenie ďakujem!

Reklamačný poriadok:

      Pokiaľ by sa zásielka počas prepravy a doručenia pošty poškodila, škodu si beriem na seba. Poškodenie alebo úhyn rastliny po 15 dňoch nemôžem akceptovať. Nainfikované alebo fyzicky poškodené vady sa prejavujú po niekoľkých dňoch, maximálne do dvoch týždňov.

      Ako vždy, každý problém sa dá vyriešiť rozumne!

                                                     

                                                  Ariocarpus retusus pred balením