Postup:

      Po otvorení zásielky z balíka vyberáme postupne rastliny a uložíme ich vedľa seba, podľa označenia druhu. Keď je to možné, rastliny zasaďte okamžite, koreňové systémy sú určite na to pripravené. Pred balením nechávam pár dní zo zeminy vybrané rastliny na teplom a suchom mieste, aby sa vzniknuté rany zacelili. Na sadenie použitá zemina musí byť vždy kvalitná, suchá a zdravá. Zasadené rastliny necháme pár dní v tieni a asi po týždni ich postupne privykáme naším podmienkam, zároveň môžu dostať prvú opatrnú zálievku. Po dvoch týždňoch by už mali rásť, ako ostatné Vaše miláčiky.

      Dôležité je, aby sme si rastliny okamžite označili so správnym názvom druhu, lebo neskôr určenie rastlín môže prinášať nečakané nezrovnalosti, chyby. Neoznačená alebo chybne označená rastlina nemá zbierkovú hodnotu, len estetickú.

      Prajem Vám veľa skvelých chvíľ, ktoré si strávite pri pestováni a sledovaní týchto jedinečných rastlín. Kaktusy a sukulenty sú právom radené medzi najkrajšie exotické rastliny, ktoré nám spôsobia viac radosti ako starostí počas ich starostlivosti!

      Pri vzniknutých problémoch môžete využit moju poradenskú službu. Každému rád pomôžem. Dôležité informácie si môžete získať z mojích článkov a popisoch druhov na www.kaktusyfabian.webnode.sk